Mobil adatgyűjtők
Raktári rendszerünkben a tényleges árumozgatást és adatgyűjtést mobil adatgyűjtőkkel támogatjuk (wlan – pda), így ténylegesen a munkavégzés helyén történik az adatrögzítés. A kézi eszközökön minden fontos információ lekérdezhető. A képernyők egyszerűek, használatuk minimális gépelést igényel.
Perifériák
Nyomtatók: címkenyomtatók (Intermec, Zebra), blokknyomtatók, normál nyomtatók bizonylatok nyomtatására
Automata adatbeviteli állomás: mérlegek, hőmérők, kapukra telepített RFID olvasók stb.
Etikett (címke) nyomtatás
Vonalkódos rendszerünk része egy címkenyomtató modul, így nincs szüksége külön nyomtató programra. A címkéket automatikusan lehet nyomtatni különböző etikett nyomtatókra.
Nincs egy adott márkához kötve, tetszőlegesen választhat a nagyobb etikett nyomtató gyártók közül (Zebra, Honeywell stb.).
Helyszíni telepítés:
Ha csak jól használható szoftvertermékeinket kínálnánk partnereinknek, ez önmagában kevés lenne a sikerhez. Ezeket a termékeket jól testreszabott megoldások részeként kell átadnunk, hogy megfelelő módon segítsük partnereink üzleti folyamatainak hatékonyabbá tételét. Ezért az eddigi bevezetések tapasztalatai alapján ki alakítottuk ki bevezetési módszerünket.
Fontosnak tartjuk kiemelni, hogy a bevezetés közös munka és csak akkor tudjuk sikerre vinni, ha mind két fél intenzíven részt vesz a bevezetés folyamatában.
A bevezetési folyamat az alábbi lépésekből áll:
Elvárt előnyök, eredmények meghatározása
Az első megbeszélés alakalmával tisztázzuk, hogy mik azok a problémák a jelenlegi működésben, melyre megoldást várnak a rendszer bevezetésétől. Az elérendő célok pontos meghatározása elengedhetetlen ahhoz, hogy eredményes legyen az új rendszer bevetetése.
Bemutató, tesztrendszer
A rendszer működésének áttekintésével lehetőséget adunk arra, hogy tapasztalatokat szerezzenek a folyamatok működéséről és nem utolsó sorban, meggyőződhessenek a felület használhatóságáról. Az alkalmazott technológia lehetővé tesz, hogy létrehozzunk az önök számára egy teszt rendszert, melyen távoli eléréssel saját maguk is kipróbálhatják a rendszer működését.
Helyzetfelmérés
Ahhoz, hogy megfelelő megoldást tudjunk javasolni (és ez által el tudjuk érni az ügyfél által kijelölt célt), meg kell ismernünk a működési környezetet, a jelenleg használatos folyamatokat, meg kell értenünk azokat a problémákat, nehézségeket, melyek akadályozzák a hatékony munkavégzést.
Megoldási javaslat, megfelelő GLASYS funkciók és eszközök kiválasztása
Az elvárt előnyök és a helyzetfelmérés alapján elkészítünk egy működési folyamat leírást, mely a folyamat fő elemeit tartalmazza. Kiválasztjuk a szükséges GLASYS funkciókat. Ha szükséges javaslatot teszünk a vonalkód olvasó, vonalkód, nyomtató és mobil adatgyűjtő berendezésekre, valamint a raktári területek WiFi lefedettségének kiépítésére. Ebben is van gyakorlatunk, megfelelő hátterünk.
Testreszabás
A felmérések eredményei alapján munkatársaink elkészíti a szükséges kiterjesztéseket a rendszeren, melyek ahhoz szükségesek, hogy az így kialakított működéssel pontosan le tudjuk fedni az önök elvárásait.
Telepítés, oktatás
A rendszerkiterjesztések elkészülte után egy tesztrendszert telepítünk (ezt még általában a saját szerverünkre, ahonnan távoli eléréssel használható).
A tesztrendszer kettős funkciót lát el: lehetőséget ad a folyamatok működésének gyakorlati kipróbálására és a munkatársak oktatására.
Tesztüzem
A teszt üzem során már önállóan használják a rendszert, de még intenzíven felügyeljük a használatot. Ilyenkor még lehetőség van „finom hangolásra”. Mivel a használat során már értékelhető adatokkal kezdik feltölteni a rendszert, általában ebben a szakaszban jelentkezik igény az egyedi lekérdezésekre.
Éles indulás
Az éles indulás után már csak az új rendszerben követik a folyamatokat, itt állítják elő az összes bizonylatot és innen nyerik ki az összes adatot.
Üzemeltetés támogatás, frissítések
Kapcsolódó szolgáltatásként minden rendszerünkhöz több szintű üzemeltetéstámogatási szolgáltatást ajánlunk. A szolgáltatások kiemelt rendelkezésreállást, átalány díjas fejlesztést (kisebb ötletek megvalósításához) és a frissítések követését foglalják magukban. A rendszert ugyan a lehető legrugalmasabbra terveztük abból a szempontból, hogy lehetőleg programozói beavatkozás nélkül alkalmas legyen a vonatkozó törvényi változásoknak megfelelni, de sajnos ez nem mindig megvalósítható. Tapasztalatunk szerint az indulástól számított körülbelül egy évig még intenzívebb törődést igényelnek partnereink.